כמה טיפים להצלחה באינטרנט

גורואים הצלחה באינטרנט רבים אוהבים לתת עצות על איך לעשות עסק מצליח. המציאות היא אין מתנות טבעי אין צורך להפוך מיזם רווחי, או לבנות אתר שעונה שהציב ביעילות. השכל הישר מה הוא הולך לקבל את ההחלטות הנכונות, יחד עם אתיקה מקצועית הם מרכיבים שני שיבטיחו את הצלחת הפעולות שלנו. כל עסק, בשלב הראשוני שלה ידרוש תשומת-לב. זה פשוט. אם אתה סבור שמישהו מחזיק את המפתח לביצוע מיזם בעודכם נהנים בילוי על חוף הים הקאריבי מרחוק, הוא טועה.

עסק חדש לוקח עבודה קשה, מאמץ ותשומת לב. אם אתה עושה דברים טובים, העסק שלך יגדל. המשוואה היא פשוטה מאוד: מוצרים איכותיים + ערך מוסף +. אך אם שהעסק שלך צומח, המתחרים שלך, אשר עד אז היה לא כנראה נחשב הוא, מתחילים לראות את זה כאיום. כתוצאה מכך, יש צורך להכפיל את המאמץ, כדי להיות מסוגל להמשיך שלנו היתרון היחסי. חברות רבות שבוצעו מעבר זה על פי קטן בהתערבות הבלעדי עובר על-ידי Office של מפעלים בינוני לשווק את המנהיג עם הקושי.

יש צורך לשמר את הערכים שאנו הושמו במקום הראשון. כמו הנדרים החתונה, לפעמים יש צורך לעשות מאמץ נוסף כדי לזכור מדוע אנו נשואים לאותו אדם. איפה זה מספר אחד בהנישה שלך, נסה לזכור מדוע משתמשים נבחר אותו במקום הראשון, לא לאכזב אותם. כאשר העסק גדל, אך שומר את אותה הצעה של מוצרים ושירותים, תשומת לב אשר מתעורר נוטה לדהות. המפתח הוא החותרת, מנסה להוסיף ערך האספקה. לשים לב את ההודעות של לקוחותיו. דואר שלא נענו, ציוץ לא ענה, יכול להיחשב בתור לקוח אחד פחות. לענות על השאלות של הלקוחות שלנו, מבקרים התחייבות, למרות שאנחנו לא תמיד לספק לדרישות שלך. אם אין לנו את התשובה לאותו אדם, עדיף לומר להם אשר להשאיר אותו מחכה לתשובה המגיעות מעולם. אם הדבר אפשרי, מסכים לעזור לו. ייתכן שאין לך את המוצר שהמשתמש מבקש, אך ספק אחר כן. מפנה אותך, ותראו כיצד פועלת הקארמה: מישהו יפנה לקוח לך. לעשות דברים היטב. לא מבטיח דברים לא לענות, לא זבל, לא להטריד משתמשים אחרים עם פרסומות פולשניות, היא לא הוגנת עם יכולת שלהם, אם לא נכון, הדבר יכול גם לקרות, מבקשים מחילה להודות בכך. שמירה על קו התנהגות הוא רב עוצמה ערך מוסף כי משתמשים ולקוחות שלהם יודעים להעריך ולכבד. בקיצור הוא המרתף מוניטין באינטרנט ההזמנה. אם אהבו הודעה זו, וברצונך למקם אותו באתר שלך, לעשות כך בצורה חלקה, בתנאי מצטטים כמקור