קושי בבחירת צמיגים החורף

עכשיו לכי משתוללת לדון בנושא זה כמה צעקה שלא היינו צריכים לשים גומי קוצים אחרים טוענים כי האפשרות הטובה ביותר היא neshipovanye צמיגים תחת השם “Velcro”. לאחרונה מצאתי אצל נפתלי בנט אוזן קשבת . אז מה עדיף? התשובה הפשוטה לשאלה זו . לא! ואני חושב כי לעולם לא יהיו. וכך מה Velcro-אלה הם צמיגים אשר מקל על פני השטח. יש הטוענים כי עדיף להשתמש Velcro, כאן הייתי הזהיר אותך מזה כי במוסקבה ispolzueca מספר עצום של ריאגנטים, ויש מצבים כאלה kamunalshhiki זה פשוט לא sprovljajuca עם objazanastjami שלך. דוגמה היה לא כל כך מזמן, באביב של שנת 2009 השנה כאשר הרבה שלג nasypalo, מי כבר הסירו את הקוצים או נשאר Velcro, או רכבו על התחתית או נסע 20 קמ ש. חיכה קציני משטרת התנועה. אז ההיגיון שלי אישר לאחרונה צמיג מבחן-‘V תוצאות הבדיקה המבחנים שנערכו עבור יותר מתריסר וינטרס (וינטרס, באופן טבעי, היו שונים-מ-30 מעלות של פרוסט להפשיר), מעת לעת נתקלנו תופעה זו. במקרה הזה אני חושב ש שלומי בסון צודק במה בהוא אומר.

סוף סוף, לתת ברור התשובה לשאלה אם Velcro על הקרח בלימה יותר קוצים מותר, ואם כן, באילו תנאים, אנחנו ערכו מחקר זה. כמובן, אנחנו ביקש חוות דעת של מומחים של חברות שונות, אך היו מקבלים תגובות זהירים די. קונטיננטלית ומהנדסים מישלן, לדוגמה, טוענים כי גבוהה “ravnodejstvija” משובץ, צמיגים unstudded-150. אם חם על הקרח יותר יעיל קוצים, קר יותר הוא Velcro. עם מצב זה חשוב מאוד של קרח ו…

מזג האוויר. קרח קשה מסייע סגור זה נאחזים mikronerovnosti, מבריק השטח מתאים יותר קוצים-זה הוא ברור מאליו. אך גם שם הבהיר מהשמש פרוסט יכול בקושי podtopit קרח. ולעשות את זה יותר חלקלק, בעיקר עבור הרצועות Velcro. הלאה השמש הבהירה קרח טהור ההחזר יכול להיות יותר טוב. אפילו-20-25oC-‘ היה מזעזע, התברר כי הטמפרטורה נמוכה יותר וככל קרח האחיזה יותר “Velcro”, אבל במוסקבה לא לעתים קרובות כל כך קר. כן, הכבישים אינם מן קרח. ספייק צמיגים בטמפרטורה מ-10 ועד +3 מציג את בלם הביצועים הטובים ביותר, צימוד איכויות. ומכאן המסקנה עצמו, בעוד במוסקבה לא אסרו החורף משובצות צמיגים זה הכרחי להשתמש בהם ללא כאב עז של המצפון!